Czego się dowiesz na tym kursie

Warunkiem zakupu Modułu II jest wcześniejszy zakup Modułu I.

Xuan Kong Da Gua właściwie nie jest jakąś odrębną metodą, niezależną od innych. Jest to raczej uzupełnienie Wędrującej Gwiazdy Fei Xing. Ale bardzo ważne uzupełnienie i wiele wnoszące. Każdy poważny praktyk Feng Shui powinien poznać tę metodę, ponieważ umożliwi to bardziej precyzyjną pracę z kompasem i energiami. Sama Wędrująca Gwiazda bez Xuan Kong Da Gua jest "kulawa", czasem ludzie skarżą się że Feng Shui u nich nie działa albo działa nie tak jak się spodziewali. Dzięki pracy z heksagramami można bardzo dokładnie połączyć Niebo, Człowieka i Ziemię, aby uzyskać maksimum pomyślności, maksimum harmonii.
 
Xuan Kong Da Gua jest też niezbędne przy projektowaniu nowych domów. Dzięki dokładnemu dostosowaniu skierowania domu do miejsca i do przyszłych mieszkańców, można "uszyć dom na miarę przyszłych właścicieli". Trzeba wiedzieć, że jeśli skierowanie domu wyznaczymy w niewłaściwym heksagramie, zastosowany później Wodny Smok nie będzie działać już tak skutecznie. Mogą się pojawić skutki uboczne i wiele nieoczekiwanych zdarzeń. Zachęcałabym więc wszystkich konsultantów do zagłębienia się w tę metodę, aby z czystym sumieniem mogli projektować domy dla swoich klientów.
 
Metoda ta dotyczy również pochówków i grobowców. Pośród omawianych tematów sporo miejsca zajmuje też wybór daty dla ważnych wydarzeń oraz analiza wykresów astrologicznych. Jeśli bowiem "przetłumaczymy" Cztery Filary na heksagramy - uzyskamy dodatkowe informacje o człowieku. Będziemy mogli dobierać daty dokładnie dla osoby.
 
 Oprócz tego w kursie jest jeszcze wiele innych ciekawych zagadnień, sięgamy też do klasyk chińskich, które teraz staną się dla nas bardziej zrozumiałe.

Xuan Kong Feng Shui obejmuje dwie dziedziny – Fei Xing i Da Gua. Każda z nich bez drugiej jest niekompletna. Xuan Kong Da Gua 玄空大卦 jest zasadą (Ti 體). Xuan Kong Fei Xing 玄空飛星 jest zastosowaniem (Yong 用).
 
 Fei Xing czyli Wędrująca Gwiazda stała się popularna od momentu gdy w czasie panowania Dynastii Qing, uczony Shen Zhu Reng 沈竹礽 wprowadził tę metodę w swojej księdze . Xuan Kong Da Gua było traktowane jako największy sekret i nauczane tylko za zamkniętymi drzwiami dla najbardziej zaufanych uczniów i to pod koniec ich nauki. Dlatego większość ludzi nie zna tej metody, choć sporo osób o niej słyszało.
 
 Niektórzy konsultanci stosujący Fei Xing uważają Da Gua za fałszywe Feng Shui. Spotyka się również odwrotną sytuację. To pokazuje tylko, że ci wszyscy ludzie nie posiadają klucza do groty pełnej skarbów.
 
 Xuan Kong Da Gua wywodzi się z Diagramu Kwadratowo-Kołowego (Fang Yuan Tu 方圓圖) przekazanego Shao Yong’owi 邵雍 przez Chen Tuan’a 陳摶 chociaż żaden z nich nie praktykował Feng Shui. To jest mapa Dystrybucji Qi Ziemi. Xuan Kong Fei Xing stosuje Dystrybucję Qi Nieba. Qi Ziemi jest yin i dlatego stanowi zasadę. Qi Nieba jest yang i dlatego jest zastosowaniem, energią w działaniu. Zasada bez zastosowania jest bezużyteczna. Działanie (zastosowanie) bez wsparcia zasady, jest nieefektywne. To jest właśnie powód dla którego niektórzy ludzie twierdzą, że Wędrująca Gwiazda czasem działa a czasem nie.

Autorem kursu jest Mistrz Joseph Yu. Na język polski przetłumaczyła kurs Małgorzata Gałkowska-Błądek

Kliknij i naucz się odczytywać odpowiedzi Wszechświata!

Zacznij już teraz!

Mistrz Joseph Yu

O Twoim nauczycielu:

Joseph Yu B.Sc. 余若愚 urodził się podczas II Wojny Światowej w małej wiosce w południowych Chinach. Spędził dzieciństwo na wsi i nie otrzymał żadnej formalnej edukacji, dopóki nie przybył do Hongkongu w wieku jedenastu lat. Wiele osób sugeruje mu, że powinien stworzyć opowieść o nauce astrologii i feng shui we wczesnym dzieciństwie od mnicha, podobnie jak wielu słynnych mistrzów feng shui. Ale on woli mówić prawdę. Joseph Yu studiował matematykę i fizykę na Uniwersytecie w Hongkongu na początku lat sześćdziesiątych. Nie lubił wszelkiego rodzaju przesądów i poprzysiągł sobie walkę z tymi absurdami. Przez lata odwiedzał biblioteki, próbując znaleźć błędy w astrologii i feng shui w starożytnych księgach. Im głębiej zagłębiał się w temat, tym bardziej był podekscytowany bogatym dziedzictwem starożytnej kultury chińskiej. Pojawił się więc dylemat, czy zostać zawodowym astrologiem i specjalistą geomancji, czy kontynuować naukę w dziedzinie matematyki i fizyki. Astrologia i Feng Shui były postrzegane przez sceptyków jako przesądy. Astrolodzy i mistrzowie Feng Shui od wieków są powiązani z oszustwami. Ktoś napisał w swojej książce: „Jeśli bardziej znający się na rzeczy konsultanci zapewnią rzetelne usługi astrologii i Feng Shui, ignoranci i fałszywi „profesjonaliści” znikną”. Podzielając ten sam pogląd, Joseph Yu postanowił zająć się tematem zawodowo i opublikował pierwsze swoje kursy korespondencyjne w przystępnej cenie. Gdy po studiach Joseph Yu pracował jako nauczyciel matematyki, tak się złożyło, że za sąsiada miał starego mistrza Feng Shui. Mistrz okazał wielkie serce ujawniając Josephowi wiele tajemnic Pięciu Sztuk, mimo że Joseph nie należał formalnie do grona uczniów starego mistrza. Podczas jednej z chińskich imprez noworocznych w domu starego mistrza, gospodarz powiedział do swoich uczniów: „Ten młody człowiek, choć oficjalnie nie jest pod moją opieką, nauczył się więcej niż większość z was, ponieważ ma logiczne myślenie i ośmiela się ze mną spierać w różnych sprawach." Stary mistrz zmarł kilka miesięcy później. Dziś Joseph Yu odczuwa wielką wdzięczność dla człowieka, który przekazał mu wiele bezcennej wiedzy.

Joseph Yu (BIO po polsku)

Zawartość kursu

  1. 01
    • Ebook - Xuan Kong Da Gua - część II